Cofnij

Podstawowe mycie samochodu z produktami Fireball

Podstawowe mycie samochodu dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom Fireball, będzie proste i przyjemne. Wybierając wysokiej jakości produkty, możesz być pewien, że są one bezpieczne dla Ciebie i dla samochodu. Pamiętaj jednak, aby zawsze myć samochód w zacienionym miejscu i nie nakładać preparatów na gorące powierzchnie.

Mycie samochodu zawsze zaczynaj od przeprowadzenia dokładnego mycia wstępnego. Użyj do tego piany aktywnej Ultimate Active Snow Foam. Zmiękczy brud, ułatwi usuwanie zabrudzeń i zmniejszy ryzyko porysowania lakieru w trakcie mycia. A dzięki neutralnemu pH jest z pełni bezpieczna dla wszystkich elementów samochodu, a także położonych wcześniej powłok i wosków.

Rozcieńcz ją z wodą w proporcji 1:20-1:25 (40-50ml na litr wody) i nanieś na samochód za pomocą pianownicy lub opryskiwacza. Odczekaj chwilę i spłucz dokładnie wodą pod ciśnieniem.

Teraz warto się zająć felgami, które trzeba czyścić regularnie, aby zachować je w dobrym stanie. Pomoże Ci w tym Ultimate Iron Burn. Zaaplikuj go na powierzchnię felgi, odczekaj chwilę aż zadziała i spłucz wodą pod ciśnieniem. W przypadku trudniejszych zabrudzeń możesz zaaplikować ponownie i wyczyścić felgę za pomocą pędzelka z miękkim włosiem.

Następnie możesz przystąpić do mycia właściwego. Przygotuj dwa wiadra z wodą i rękawicę do mycia. W ofercie Fireball znajdziesz trzy szamponu, wszystkie posiadają neutralne pH, są bezpieczne dla Ciebie, samochodu i środowiska.

Jeśli masz samochód zabezpieczony woskiem lub powłoką lub przygotowujesz go do zabezpieczenia wybierz Ultimate Car Shampoo lub Premium Car Shampoo. A jeśli chcesz w jednym kroku umyć i zabezpieczyć lakier, może zainteresuje Cię Ultimate Hydrophobic Shampoo, który jest produktem 2w1.

Odmierz odpowiednią ilość szamponu, wlej do wiadra z wodą i spień uzupełniając wodą pod ciśnieniem. Zalecamy stosować się do podawanych rozcieńczeń, ponieważ zwiększenie ilości produktu, wcale nie poprawi właściwości, a zdecydowanie zmniejszy wydajność.

Umyj samochód często płucząc rękawicę w czystej wody. Zacznij od najmniej zabrudzonych górnych partii samochodu takich jak maska czy dach. Zwróć uwagę, aby szampon nie zaschnął na powierzchni. Po umyciu całego samochodu, spłucz go dokładnie wodą.

Aby uniknąć powstania plam i zacieków z wody, nie zapomnij o osuszeniu lakieru po myciu. Pominięcie tego kroku, może powodować powstanie tak zwanych water spotów, czyli śladów po zaschniętej wodzie, które mogą być później trudne do usunięcia. Do osuszenia lakieru użyj ręcznika Pin Towel – jest on wyjątkowo chłonny i posłuży Ci przez wiele lat (pamiętaj tylko, aby podczas prania nie używać środków zmiękczających!).

Jeśli chcesz, aby lakier na samochodzie prezentował się lepiej, a kolejne mycia były o wiele prostsze, możesz go zabezpieczyć za pomocą Ultimate Coating Wax. Przyda Ci się do tego miękka, czysta mikrofibra. Zaaplikuj niewielką ilość produktu na mikrofibrę, rozprowadź po lakierze, a następnie dotrzyj suchą stroną mikrofibry. Pamiętaj, aby nie używać zbyt dużej ilości produktu – utrudni to aplikację, a nie poprawi efektu końcowego.

Wisienką na torcie będzie zastosowanie dressingu to opon – Ultimate Tire Coating Wax. Masz do wyboru wersję czerwoną o satynowym wykończeniu oraz niebieską, która nada oponie połysk. Nałóż go na suchą i czystą oponę za pomocą dołączonego w zestawie aplikatora.

Dzięki takiej pielęgnacji, samochód będzie prezentować się rewelacyjnie przez dłuższy czas, a jego utrzymanie w czystości będzie o wiele prostsze.