Cofnij

Jak prawidłowo stosować Ultimate Nano Coat?

Ultimate Nano Coat to tzw. nano powłoka, która zawiera w swoim składzie SiO2.
Podbija głębię koloru, lekko przyciemnia lakier, nadaje powierzchni niezwykłą hydrofobowość, połysk oraz kryje drobne zarysowania.
Nano Coat aplikujemy na jałową powierzchnię. Im lepiej przygotowana, tym lepsze właściwości osiągniemy. Minimum, co musimy zrobić to umyć samochód i dokładnie odtłuścić lakier. Jednak przeprowadzenie dekontaminacji (czyli usunięcie osadów takich jak smoła czy zanieczyszczenia metaliczne) i użycie cleanera (polecamy Ultimate Paintwork Cleaner) na pewno pozytywnie wpłynie na właściwości i trwałość.

Metody aplikacji są dwie. Obie poprawne, to już od Ciebie zależy, którą wybierzesz. Pamiętaj jednak, aby przed użyciem wstrząsnąć produkt.
• Jak quick detailer – nanosimy niewielką ilość produktu na mikrofibrę, rozprowadzamy po powierzchni i docieramy drugą, suchą mikrofibrą.
• Jak powłokę – nanosimy za pomocą aplikatora do powłok i ściereczki typu suede na powierzchnię lakieru, następnie docieramy mikrofibrą.

Nano Coat możemy stosować na lakier, felgi oraz plastiki. Produkt nie nadaje się do stosowania na szybach! Mocno przyciemnia nielakierowane plastiki oraz nadaje im niesamowitą hydrofobowość. Mimo zawartości SiO2 nie zalecamy stosowania produktu na wcześniej zaaplikowane powłoki. Są do tego dedykowane preparaty, które znakomicie spełniają swoją rolę (np. Ultimate Coating Wax).

Kluczowym etapem, jeśli chodzi o trwałość jest pierwsze 24h, w czasie których następuje utwardzenie powłoki. Idealnie, jeśli możemy zostawić samochód w garażu na cały ten czas. Jednak już kilka godzin zrobi różnicę i wpłynie pozytywnie na trwałość i właściwości. Na pewno nie testujemy hydrofobowości od razu po aplikacji, zaczekajmy przynajmniej kilka godzin.
Trwałość produktu to około 6 do 8 tygodni. Jednak wiemy, że potrafi poleżeć na lakierze dużo dłużej. Odpowiednio przygotowana powierzchnia oraz pozostawienie samochodu w garażu po aplikacji może wydłużyć działanie. Ważna jest również prawidłowa bieżąca pielęgnacja.

Warto pamiętać, że jeśli nanosimy Nano Coat za pomocą spryskiwacza, należy go po aplikacji dokładnie przepłukać wodą, aby prawidłowo działał przy kolejnych użyciach. Po użyciu przechowujemy produkt w temperaturze nie wyższej niż 25 stopni Celsjusza.