Cofnij

Jak stosować powłokę utrwalającą Tourbillon?

Tourbillon to jeden z najciekawszych produktów w ofercie Fireball. To tak zwany booster, który można zaaplikować na woski Fusion Wax i Sexy Lady, aby zwiększyć ich trwałość. Tourbillon łączy się ze składnikami wosku, przedłużając i poprawiając ich właściwości. Możemy w ten sposób mniej więcej dwukrotnie przedłużyć działanie naszych wosków.

Jak stosujemy Tourbillon?

Najlepszy czas na zastosowanie Tourbillona to nie wcześniej niż 15 dni po aplikacji wosku Fusion Wax lub Sexy Lady. W momencie nakładania produktu wosk powinien być w pełni utwardzony. Jeśli jednak jesteś bardzo niecierpliwy, dopuszczamy aplikację po 24h. Nie zalecamy stosowania Tourbillona na powierzchnie jałowe, nie zabezpieczone woskiem.
Aby przygotować powierzchnię lakieru, należy samochód dokładnie umyć szamponem i osuszyć ręcznikiem. Następnie można przystąpić do aplikacji.

• Przed użyciem wstrząśnij.
• Produkt aplikuj za pomocą aplikatora do powłok i ściereczki typu suede (dołączone w zestawie).
• Nanieś dokładnie na cały element.
• Dotrzyj mikrofibrą z krótkim włosiem. Aby nie mieć problemów z dotarciem, nie pozostawiaj produktu zbyt długo na powierzchni.
• Przetrzyj element drugą, czystą mikrofibrą, aby uniknąć smug.
• Po czterech godzinach zaaplikuj drugą warstwę.

Wstępny czas utwardzenia powłoki to 24h. W tym czasie pozostawiamy samochód w suchym i przewiewnym miejscu, nie narażając lakieru na kontakt z wodą. Pełne utwardzenie następuje po 15 dniach.

Tourbillon No.1 czy No.2?

Wybierając Tourbillon do utrwalenia naszego wosku mamy dwie opcje:

Tourbillon No.1 który nada zabezpieczanej powierzchni efekt hydrofilowy (taflowania).
Tourbillon No.2 z efektem hydrofobowym, dla miłośników kropelkowania.

Warto zaznaczyć, że przez jakiś czas po aplikacji Tourbillon No.1 zapewni nam efekt kropelkowania, jest to związane z odparowywaniem nośników. Jednak po kilku myciach, woda zacznie spływać z lakieru taflą.
Tourbillon to produkt idealny dla osób, które cenią sobie efekt jaki uzyskujemy na lakierze po aplikacji wosku i chciałby go zachować na dłużej.